Markizy termiczne zewnętrzne VMZ, VML do okien pionowych

Skuteczna ochrona przed upałem…

 • Przeznaczone do stolarki pionowej
 • Można je montować na oknach i drzwiach balkonowych, tarasowych wykonanych z PCV, aluminium lub drewnianych, a także różnego rodzaju witrynach.
 • Konstrukcja markizy (kaseta górna, boczne prowadnice, belka obciążająca) wykonana jest z aluminium lakierowanego w 4 podstawowych kolorach (białym, szarym, czarnym i brązowym). Na zlecenie klienta lakierowana na dowolny kolor z palety RAL
 • Wysokogatunkowe materiały występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Ich prześwit względny może wynosić 10%, 4%, 1% i 0%. Materiał z zerowym prześwitem względnym może zostać użyty tylko w markizach, w których porusza się w prowadnicach bocznych (VMZ ZIP, VMZ Electro, VMZ Solar). Okna zasłonięte markizami umożliwiają napływ naturalnego światła, przepuszczają wystarczającą ilość światła aby nie używać dodatkowego oświetlenia.
 • Markiza występuje w 5 podstawowych rodzajach:
  • VMZ Markiza obsługiwana ręcznie, z naciągiem sprężynowym. Po bokach markizy (pomiędzy prowadnicami, a materiałem) tworzą się szczeliny po około 20 mm.
  • VMZ ZIP Markiza obsługiwana ręcznie, z naciągiem sprężynowym. Materiał porusza się w bocznych prowadnicach spełniając funkcję moskitiery.
  • VMZ Electro Markiza z napędem elektrycznym. W zależności od wersji silnika można ją podłączyć do sieci elektrycznej 230 V lub do zasilacza 15V. Sterowana za pomocą przełącznika naściennego lub pilota. Materiał porusza się w bocznych prowadnicach spełniając funkcję moskitiery.
  • VMZ Solar Markiza z napędem elektrycznym, wyposażona w zewnętrzny panel solarny. Może być sterowana w jednym z trzech trybów: automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota), zdalnym (rozwijanie i zwijanie za pomocą pilota). Materiał porusza się w bocznych prowadnicach spełniając funkcję moskitiery.
  • VML Markiza z napędem elektrycznym. W zależności od wersji silnika można ją podłączyć do sieci elektrycznej 230 V lub do zasilacza 15V. Sterowana za pomocą przełącznika naściennego lub pilota. Funkcję bocznych prowadzeń stanowi wytrzymała linka stalowa. Możliwe jest zastosowanie wersji z zasilaniem solarnym VML Solar.

Markiza VMZ Electro, Solar - widok od środka

Markiza VMZ Electro, Solar – widok od środka

Markiza VMZ Solar - widok z zewnątrz

Markiza VMZ Solar – widok z zewnątrz

Budowa markizy ręcznej VMZ

Budowa markizy ręcznej VMZ

Budowa markizy ręcznej VMZ ZIP

Budowa markizy ręcznej VMZ ZIP

Rodzaje kaset (okrągła, prostokątna)

Rodzaje kaset (okrągła, prostokątna)